Firma Apollo Tyres Ltd rozpoczyna proaktywną kontrolę i wycofywanie opon ze sprzedaży na wybranych rynkach

Eesti - Statement and Q&A / Letter for Business Partners and Users

Latvija - Statement and Q&A / Letter for Business Partners and Users

Україна - Statement and Q&A / Letter for Business Partners and Users

 

Firma Apollo Tyres Ltd przystępuje do proaktywnego wycofywania ze sprzedaży 4300 opon, jakie dostarczono partnerom dystrybucyjnym w Europie (3540 sztuk), Turcji (266 sztuk), USA (194 sztuki) i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (26 sztuk).  Pozostałe opony nadal znajdują się w naszych magazynach. Działania obejmują 28 różnych linii produktów do samochodów osobowych, które są oferowane pod obiema markami — Apollo Tyres i Vredestein.

W ramach procedur kontroli jakości firma Apollo Tyres Ltd ustaliła, że w ciągu jednego tygodnia produkcji w zakładzie w Gyöngyöshalász na Węgrzech użyto zanieczyszczonej mieszanki opon. Choć tę mieszankę zawiera łącznie 4300 opon, to ostrożność nakazuje firmie skontrolowanie 55000 opon, jakie wyprodukowano we wspomnianym tygodniu.

Wstępne testy laboratoryjne sugerują, że zanieczyszczenie mieszanki z biegiem czasu może doprowadzić do rozdzielania się stalowego opasania.  Obecnie firmie nic nie wiadomo o jakichkolwiek zdarzeniach dotyczących bezpieczeństwa z udziałem tych opon.

Firma Apollo Tyres Ltd powiadamia odpowiednie organy na wszystkich właściwych rynkach, a ponadto aktywnie finalizuje szczegóły procesu kontroli oraz wycofywania produktów ze sprzedaży, podejmując działania mające na celu zminimalizowanie niedogodności dla swoich partnerów dystrybucyjnych, sprzedawców opon i użytkowników końcowych. Więcej informacji na temat tego programu zostanie przekazanych w nadchodzących dniach.

Na tej stronie można znaleźć najnowszy dokument dotyczący procesu wycofywania produktów ze sprzedaży.

 

Często zadawane pytania i odpowiedzi


 

 


Formularz rejestracyjny partnera biznesowego

 

 


informacje dla klientów


 

 


Notatka do wszystkich dealerów sieci