01 03,2023

VREDESTEIN QUATRAC WYGRYWA W KOLEJNYM TEŚCIE OPON CAŁOROCZNYCH

 

Wprowadzona na rynek w tym roku opona całoroczna Quatrac firmy Vredestein nie przestaje wzbudzać podziwu kierowców przeprowadzających testy dla wiodących magazynów motoryzacyjnych. Najnowsze, znakomite recenzje zostały opublikowane w ramach corocznego prestiżowego testu opon czasopisma Auto Bild Allrad. Opona Quatrac była jednym ze zwycięzców spośród jedenastu testowanych modeli, wśród których znalazły się opony większości wiodących producentów. Opona została uznana za wzorcową pod względem wielu parametrów i była najwyżej lub drugim najwyżej ocenianym modelem w każdej z czternastu kategorii.

Firma Vredestein była wśród pionierów w dziedzinie opon całorocznych i obecnie ma już prawie trzy dekady doświadczenia w tym specjalistycznym segmencie. W październiku 2019 r. firma została wyróżniona jako „producent roku w segmencie opon całorocznych” przez magazyn Auto Bild (siostrzaną publikację magazynu Auto Bild Allrad), w dużej mierze dzięki sukcesowi stworzonego z myślą o pojazdach wysokiej klasy modelu Quatrac Pro. Nowa opona Quatrac, wprowadzona na rynek w 2020 r., została również bardzo dobrze przyjęta i zdobyła w tym samym roku drugie miejsce spośród 32 kandydatów w corocznym teście opon magazynu Auto Bild.

Doskonałe osiągi na mokrych i suchych nawierzchniach

W artykule towarzyszącym testowi w magazynie Auto Bild Allrad zwrócono uwagę na znaczne potencjalne korzyści wynikające ze stosowania opon całorocznych — mianowicie oszczędność czasu i pieniędzy wynikająca z braku konieczności zmiany opon dwa razy w roku na zimowe lub letnie — oraz na to, jak ważne jest, aby opony spełniały surowe kryteria związane z warunkami pogodowymi w Europie kontynentalnej. Według autorów wyniki testów pokazują, że ewolucja wiodących opon całorocznych potoczyła się w dobrym kierunku. Jako przykład podali doskonałe osiągi opony Vredestein Quatrac zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, bez jednoczesnej utraty wydajności podczas jazdy na śniegu.

Wyjątkowa opona

Badanie obejmowało czternaście kategorii w trzech grupach: „śnieg”, „nawierzchnia mokra” i „nawierzchnia sucha”. Podobnie jak w poprzednich latach, testy osiągów na śniegu przeprowadzone zostały przez Auto Bild Allrad w dużym, krytym ośrodku testowania opon zimowych w fińskim mieście Ivalo położonym na północ od koła podbiegunowego. W ocenie końcowej model Vredestein Quatrac opisano jako „wzorowa opona całoroczna o imponujących osiągach na śniegu i lodzie, wysokiej odporności na akwaplanację, doskonałej przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni, krótkiej drodze hamowania na suchej nawierzchni [oraz] niskich oporach toczenia”. Te słowa są wyrazami uznania dla wyjątkowej opony o doskonałych właściwościach technicznych.

Vredestein

Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje