Vredestein introduces special edition tyre at Techno Classica | Vredestein
HEADER-classic-range.jpg (3)

VREDESTEIN WPROWADZA SPECJALNĄ WERSJĘ OPONY NA TARGACH TECHNO CLASSICA

Wprowadzenie specjalnego modelu Classic i partnerstwo w pięknym stylu Mille Miglia

Targi Techno Classica w Essen to coroczne spotkanie europejskich miłośników samochodów, a szczególnie fanów samochodów klasycznych. Targi 2017 odbywające się od 5 do 9 kwietnia to także okazja dla firmy Apollo Vredestein do zaznaczenia współpracy marki Vredestein z organizatorami Mille Miglia — corocznego wyścigu samochodów klasycznych i zabytkowych. Nowa współpraca została przypieczętowana produkcją specjalnego modelu opony klasycznej w limitowanej serii zaprezentowanego podczas pierwszego dnia targów Techno Classica.

 

Targi Techno Classica definiują się jako „światowe targi samochodów zabytkowych, klasycznych i prestiżowych, sportu motorowego, motocykli, części zamiennych oraz renowacji”. Tradycyjnie firma Vredestein jak co roku prezentuje tutaj całą gamę swoich produktów do samochodów klasycznych. Uczestnicy targów w 2017 roku znajdą markę Vredestein na stoisku 437 w hali 3. Tego roku stoisko firmy zostanie wzbogacone o prezentację rzadkiego egzemplarza samochodu Porsche 356 pre-A w kolorze zielonym palmowym, pierwotnie zarejestrowanego w Nowym Jorku w 1953 roku.

Uczestniczący w wyścigach Mille Miglia w 2011 i 2012 roku samochód w oczywisty sposób nawiązuje do tego słynnego włoskiego wyścigu na trasie o długości tysiąca mil prowadzącej z Brescii do Rzymu i z powrotem. Jako wyróżniająca się marka z rodowodem sięgającym roku 1909 i szeroką gamą produktów do samochodów klasycznych i zabytkowych firma Vredestein ma wiele wspólnego z wyścigiem Mille Miglia. Te powiązania zostały ostatnio ukoronowane umową sponsoringu, zgodnie z którą firma Vredestein staje się oficjalnym partnerem wyścigów w latach 2017–2019.

„Vredestein i Mille Miglia mają wspólne korzenie europejskie i podobnie pasjonują się klasycznymi samochodami”, mówi Tanneke Reinders, dyrektor marketingu na Europę w firmie Apollo Vredestein. „Bycie oficjalnym dostawcą opon w wyścigu Mille Miglia to naturalne rozszerzenie działalności firmy Vredestein jako lidera w dziedzinie projektowania i produkcji opon klasycznych, które łączą klasyczny wygląd ze współczesnymi osiągami”.

Marka Vredestein celebruje nowe partnerstwo poprzez wprowadzenie wyjątkowej opony Limited Edition Sprint Classic w rozmiarze 165 HR 15 z logo Mille Miglia na ścianie bocznej, która została zaprezentowana w samochodzie Porsche 356 pre-A na stoisku firmy Vredestein na targach Techno Classica. Limitowana edycja opony została zaprezentowana 5 kwietnia na specjalnym pokazie przez krajowych menedżerów firmy Apollo Vredestein w Niemczech Michaela Lutza i Jochena Massa — legendarnego kierowcę Formuły 1, który startował także w wyścigach w Le Mans. Na stoisku było obecnych wiele innych zespołów i kierowców biorących udział w wyścigach Mille Miglia.

Limitowane opony i towarzyszące jej materiały promocyjne nawiązują do estetycznej wrażliwości włoskiej filozofii dolce vita popularnej w latach 50. ubiegłego wieku. Uświęca to także tradycję Mille Miglia — pierwotnie wyścig był organizowany regularnie do 1957 r. i został wznowiony jako klasyczny wyścig w roku 1977.