Opony wielosezonowe Vredestein Quatrac 5 | Vredestein
2-image-article-header-quatrac-5-all-season.jpg

Kolejne zwycięstwo opon całorocznych Vredestein Quatrac 5

Opony Vredestein Quatrac 5 ponownie udowodniły swoją wartość, wygrywając niezależny test opon całorocznych i pozostawiając wszystkie nowe produkty z tego segmentu daleko w tyle.

- Niemal tak dobre na śniegu jak opony zimowe

- Doskonała przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach

- Bardzo niski poziom hałasu

- Lepsze pod każdym względem od wszystkich nowych opon według wszystkich kryteriów testów

 

Opony Vredestein Quatrac 5 ponownie udowodniły swoją wartość, wygrywając niezależny test opon całorocznych i pozostawiając wszystkie nowe produkty z tego segmentu daleko w tyle. Test AutoBild Allrad test potwierdza, że te prawdziwie uniwersalne opony to najlepszy wybór dla właścicieli pojazdów, którzy nie chcą zmieniać ogumienia dwa razy w roku, a jednocześnie cenią bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Test przeprowadzony przez czasopismo AutoBild Allrad dotyczył opon Vredestein Quatrac 5 w rozmiarze 215/60 R16 w średniej wielkości pojeździe SUV z napędem na cztery koła w porównaniu z oponami oferowanymi przez głównych konkurentów. We wszystkich aspektach związanych z bezpieczeństwem opony Vredestein Quatrac 5 uzyskały wysokie noty, a ich właściwości na śniegu zostały uznane przez czasopismo jako szczególnie imponujące: „Doskonałe na śniegu, świetna przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach oraz wyjątkowo niskie opory toczenia”. Wynik 3000 N (niutonów) dla przyczepności na śniegu oznacza, że „opona sprawuje się niemal tak dobrze jak większość opon typowo zimowych”.

 

„Wyniki tego niezależnego testu świadczą o olbrzymiej skali prowadzonych badań i setkach tysięcy kilometrów, które przejeżdżamy, aby doskonalić nasze opony. Dzięki temu mamy pewność, że nasze produkty, takie jak Vredestein Quatrac 5, wyznaczają standardy w swoich klasach” — stwierdził Peter Snel, dyrektor działu badań i rozwoju Apollo Tyres Ltd.

 

Firma Vredestein zaprezentowała swoje pierwsze opony całoroczne ponad 20 lat temu, a model Vredestein Quatrac 5 został wprowadzony w 2014 r. Ten produkt jest efektem dwóch dekad gromadzenia wiedzy i doświadczenia w dziedzinie projektowania opon całorocznych i został wzbogacony o technologię stosowaną także w letnich i zimowych oponach Vredestein obecnej generacji. Opony Vredestein Quatrac 5 są dostępne w wersji z indeksem prędkości Y, co oznacza, że mogą być stosowane podczas jazdy z prędkością nawet 300 km/h, co jest ewenementem w tej klasie. Zaspokajają również rosnące zapotrzebowanie rynku na opony całoroczne.

 

Zielona etykieta i oznaczenie Three Peak Snowflake

Opony Vredestein Quatrac 5 cechują się asymetrycznym wzorem bieżnika. Bieżnik strony „letniej” zapewnia doskonałe właściwości jezdne, dużą precyzję prowadzenia, a także bardzo dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Bieżnik na części „zimowej”, z zaawansowaną technologią lamelek, zapewnia wyjątkową przyczepność na zimnych i ośnieżonych nawierzchniach. Niski opór toczenia wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji CO2.

 

Opony Vredestein Quatrac 5 otrzymały wysokie oceny we wszystkich trzech aspektach oznaczania opon w UE, w związku z czym można je uznać za produkty ekologiczne. Ponadto są opatrzone symbolem Three Peak Snowflake i standardowym oznaczeniem M&S, co oznacza, że opony Vredestein Quatrac 5 w rozmiarach od 13 do 19 cali spełniają wymogi krajów, w których opony zimowe są obowiązkowe.