Jaką oponę wybrać? | Przewodnik po oponach | Vredestein
Bandengids-header-car-summer.jpg

Porady

Porady
MicrosoftTeams-image (26).png

ETYKIETOWANIE OPON ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM 2020/740

Nowe etykiety energetyczne opon, obowiązujące od 1 maja 2021 r., zawierają ujednolicone dane dotyczące właściwości opon pod względem oporu toczenia, skuteczności hamowania na mokrych nawierzchniach i poziomu hałasu na zewnątrz pojazdu. Ponadto zawierają wskaźniki dotyczące osiągów podczas jazdy po śniegu i oblodzonych nawierzchniach w trudnych warunkach. Etykieta ułatwia klientom podejmowanie świadomych decyzji przy zakupie opon — pozwala łatwo porównywać parametry i wybierać opony w oparciu o ich dopasowanie do własnych potrzeb.

ETYKIETOWANIE OPON ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM 2020/740
profieldiepte banden in de gaten houden

Głębokość bieżnika

Opony zawsze będą czynnikiem decydującym o tym, jak pojazd utrzymuje kontakt z nawierzchnią. Na optymalne funkcjonowanie opon duży wpływ ma głębokość ich bieżnika.

Głębokość bieżnika
Bandenspanning regelmatig meten

Prawidłowe ciśnienie w oponie

Prawidłowe ciśnienie w oponie jest niezbędne dla bezpiecznej i komfortowej jazdy. Opona funkcjonuje optymalnie, jeśli może zapewnić odpowiednią stabilność i nośność. Do tego potrzebne jest prawidłowe ciśnienie powietrza.

Prawidłowe ciśnienie w oponie
banden vervangen op het juiste moment

Kiedy należy wymienić opony?

Zaleca się, aby specjalista regularnie sprawdzał opony. Pozwoli to na wczesne wykrycie wad, co może wydłużyć okres eksploatacji opon i zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom.

Kiedy należy wymienić opony?
Bandenopslag van winterbanden en zomerbanden

Przechowywanie opon letnich i zimowych

Okres eksploatacji i efektywność opon można zwiększyć poprzez prawidłową obsługę i przechowywanie. Dlatego ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, jak to robić.

Przechowywanie opon letnich i zimowych