Większy wybór opon zimowych marki Vredestein
B2C banner 1920x440.jpg

Większy wybór opon zimowych marki Vredestein

w tym roku firma Apollo Tyres znacznie rozszerza swoją ofertę wielokrotnie nagradzanych opon zimowych Vredestein, wprowadzając na rynek produkty w 23 nowych rozmiarach. Nowe opony, dostępne w rozmiarach od 15 do 22 cali, przystosowane są do kompaktowych, rodzinnych samochodów i pojazdów typu SUV (Wintrac), a także do samochodów sportowych i SUV (Wintrac Pro). Wprowadzenie nowych produktów zbiegło się w czasie z wieloma wyróżnieniami dla serii zimowych opon marki Vredestein, które zostały przyznane przez najlepszych w branży europejskich testerów opon.

Najnowsze opony Vredestein Wintrac, które zostaną wprowadzone na rynek w 11 nowych rozmiarach, zostały zaprojektowana z myślą o zapewnieniu doskonałej przyczepności na drogach pokrytych śniegiem i lodem. Opony Wintrac, dla 15- i 16-calowych kół, wykonano przy użyciu mieszanki nowej generacji na bazie krzemionki o wysokiej gęstości, która zwiększa okres eksploatacji opon nawet do dodatkowych 10 000 km w porównaniu z oponami poprzedniej generacji. Dzięki ulepszonej konstrukcji bieżnika odporność na zjawisko akwaplaningu jest o 10% większa. Z kolei większa o 5% ilość gumy stykającej się z nawierzchnią znacznie poprawia przyczepność na mokrych i pokrytych śniegiem drogach.

W tym roku oferta opon Wintrac Pro marki Vredestein, która zapewnia bezkonkurencyjne osiągi nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych i przy prędkościach do 300 km/h, została rozszerzona o 12 nowych rozmiarów dla kół o średnicy od 17 do 22 cali. Najnowsze opony Wintrac Pro zapewniają w porównaniu z poprzednim modelem o 15% lepszą przyczepność na drogach pokrytych śniegiem i o 10% większą skuteczność hamowania na mokrych nawierzchniach, a ich indeks prędkości dla większość rozmiarów to Y.

Miejsca na podium w najważniejszych testach opon zimowych

Zarówno wyniki wielu ważnych testów opon Wintrac, jak i Wintrac Pro były wyjątkowo dobre, dzięki czemu firma Apollo Tyres udowodniła przewagę swoich produktów w starciu z ekstremalnymi warunkami.

W najbardziej kompleksowym przeglądzie opon zimowych magazynu „Auto Bild”, obejmującym testy 50 produktów, opony Wintrac zdobyły trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i doceniono je za „niezawodną wszechstronność, dynamiczne właściwości jezdne na mokrych i suchych nawierzchniach, precyzyjną reakcję układu kierowniczego i niski opór toczenia”.

Opony Wintrac zostały również umieszczone na trzecim miejscu w teście zimowym 2021 r. w niemieckim magazynie motoryzacyjnym „Auto Motor und Sport”, który wyróżnił popularne opony Vredestein za wyjątkowy „stosunek osiągów do ceny”. Opony Wintrac pokonały produkty wielu czołowych europejskich producentów opon i uzyskały „bardzo dobrą” ocenę ogólną.

Opony Wintrac Pro niedawno zdobyły również trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej w testach opon zimowych magazynu „Auto Bild Sportscars”, otrzymując „wzorowe wyróżnienie” za „niezawodną wszechstronność, bardzo dobre właściwości jezdne w warunkach zimowych i na mokrych nawierzchniach, stabilną przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz niski poziom cen”.

Ponadto opony Wintrac Pro uplasowały się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej w testach opon zimowych dla pojazdów typu SUV magazynu „Auto Bild Allrad”, jako „profesjonalne opony zimowe o dobrych osiągach na mokrych i

i pokrytych śniegiem nawierzchniach”, a także zostały docenione za „krótką drogę hamowania na ośnieżonych i mokrych drogach, wysoki poziom bezpieczeństwa w warunkach akwaplaningu oraz [ich niską] cenę”.

W ramach współpracy między europejskimi stowarzyszeniami motoryzacyjnymi, stowarzyszeniem Allgemeiner Deutscher Automobil-Club (ADAC), największym europejskim stowarzyszeniem motoryzacyjnym, oraz Touring Club Suisse (TCS), największym stowarzyszeniem motoryzacyjnym w Szwajcarii, przetestowano obie serie opon zimowych Vredestein, porównując ich wyniki do czołowych konkurencyjnych marek. Opony Wintrac zdobyły czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej, prezentując dobre osiągi na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a także zajęły pierwsze miejsce za bardzo dobrą przyczepność na lodzie. Opony Wintrac zachwyciły recenzentów TCS swoim „bardzo dobrym wyważeniem”, wytrzymałością i niskim zużyciem paliwa w porównaniu z konkurencyjnymi markami. Co więcej, recenzenci określili je jako „bardzo godne polecenia”. Opony Wintrac Pro również uzyskały bardzo dobre wyniki i zostały docenione za swoje osiągi na zaśnieżonych, oblodzonych, suchych oraz mokrych nawierzchniach. Podobnie jak w przypadku serii Wintrac, opony te doskonale spisały się w testach zużycia paliwa.

W wynikach testów opublikowanych w „Auto Zeitung” opony Wintrac Pro przewyższyły konkurencję w kategorii prowadzenia na mokrych nawierzchniach i w warunkach oblodzenia. Opony wywarły szczególne wrażenie na testerach swoją najlepszą przyczepnością i poziomem zwalniania podczas jazdy po śniegu, a także bardzo wysoką przyczepnością na mokrej nawierzchni. Niemieckie czasopismo „szczególnie poleca” opony Wintrac Pro i nadało im miano „niedoścignionych pod względem stosunku ceny do osiągów”.

Daniele Lorenzetti, dyrektor ds. technologii w firmie Apollo Tyres, powiedział: „segment produktów zimowych jest wysoce konkurencyjny, a popyt na produkty Vredestein w dalszym ciągu pozostaje wysoki dzięki naszemu stałemu skupieniu na osiągach, wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań oraz inwestycjom w projekty i materiały. Nowe opony zostały zaprojektowane z myślą o sprostaniu najtrudniejszym warunkom zimowym, a docenienie wysiłków naszego zespołu badawczo-rozwojowego przez najlepszych w branży europejskich testerów opon jest wielce satysfakcjonujące”.

Odkryj Vredestein

zimowe opony