Apollo Vredestein dostawcą opon OE do samochodów Volkswagen Touareg
Website_VW Touareg news 1.jpg

Apollo Vredestein dostawcą opon OE do samochodów Volkswagen Touareg

Jakość i wydajność produktów Apollo Vredestein zostały po raz kolejny zaaprobowane przez niemieckiego producenta samochodów Volkswagen, w związku z czym samochody Volkswagen Touareg zostaną wyposażone w dwa 18-calowe produkty Vredestein klasy premium. Opony Quatrac 5 (opona wielosezonowa) i Ultrac Satin (opona letnia) zostały wybrane jako oryginalne wyposażenie nowego sztandarowego SUV-a Volkswagena.

Opona Vredestein Ultrac Satin 255/60 R18, 108 W wybrana przez Volkswagen charakteryzuje się niskim oporem toczenia, zastosowaniem wyjątkowej, zwiększającej trakcję żywicy oraz rowkami bieżnika w kształcie litery Z, co zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni. Z kolei znakomita opona letnia zapewnia niespotykaną wydajność, a jednocześnie pomaga zmniejszyć emisję CO₂.

Drugi model opony wybrany przez Volkswagen to Vredestein Quatrac 5 255/60 R18 108V, nagradzana w wielu testach opona wielosezonowa, sprzedana już w ponad pięciu milionach sztuk od momentu wprowadzenia w 2014 roku. W projektowaniu opony Quatrac 5 wykorzystano ponad 20 lat doświadczeń w dziedzinie opon wielosezonowych. Gwarantuje ona doskonałą przyczepność na zakrętach, a także szybkie przyspieszanie, nawet na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Opona Quatrac 5 posiada także symbol Three Peak Snowflake, co oznacza, że jest ona zgodna z wytycznymi obowiązującymi w krajach, w których stosowanie opon zimowych jest obowiązkowe.

 

To kolejny kamień milowy w naszej strategii dotyczącej produktów klasy premium i Ultra High Performance - Mathias Heimann (rezes na Europę w firmie Apollo Vredestein)

Oba modele opon zapewniają wysoki poziom komfortu dzięki nieporównywalnym osiągom. Ponadto przyznano im zielone etykiety UE w związku z przyczepnością na mokrej nawierzchni i niskim zużyciem paliwa, a dodatkowo generują wyjątkowo niski poziom hałasu. Firma Apollo Vredestein ma pewność, że opony klasy premium zapewnią komfort jazdy właścicielom nowych samochodów Volkswagen Touareg.

 – Jesteśmy dumni, że opony Vredestein zostały wybrane jako oryginalne wyposażenie samochodów Volkswagen Touareg w Europie – powiedział Mathias Heimann, prezes na Europę w firmie Apollo Vredestein. – To kolejny kamień milowy w naszej strategii dotyczącej produktów klasy premium i Ultra High Performance