Wyróżnienia dla Vredestein w Auto Bild Nagroda „Producenta opon roku”
MicrosoftTeams-image (50).png

Wyróżnienia dla Vredestein w Auto Bild Nagroda „Producenta opon roku”

Firma Apollo Tyres zapewniła sobie miejsca na podium w kategoriach opon „całorocznych” i „zimowych” corocznych nagród „Producent opon roku” przyznawanych przez Auto Bild. Wiodący niemiecki magazyn motoryzacyjny przyznał firmie Vredestein drugie miejsce w kategorii opon zimowych i trzecie miejsce w kategorii opon całorocznych.

Wyróżnienia są efektem rozszerzenia oferty opon całorocznych i zimowych firmy Vredestein, które razem tworzą łącznie 417 produktów. Opony Wintrac, Wintrac Pro i Quatrac Pro doskonale sprawdziły się we wszystkich testach grupowych Auto Bild przeprowadzonych w 2021 roku, co podkreśla ciągłe wysiłki firmy Apollo Tyres na rzecz rozwoju oraz wydajność produktów Vredestein w ekstremalnych warunkach.

Przyznając nagrodę „Producent opon roku”, Auto Bild uwzględnił wszystkie testy grupy opon przeprowadzone w 2021 r., w ramach których oceniono każdy produkt w różnych scenariuszach dotyczących nawierzchni mokrych, suchych, pokrytych lodem i śniegiem w celu wyłonienia najlepszych opon na rynku. W testach wzięło udział 50 kandydatów, ale tylko garstka otrzymała od Auto Bild ocenę „wzorową”.

Model Wintrac Pro przewyższa inne opony montowane w wielu pojazdach użytkowanych w trudnych warunkach,  podczas stosowania w pojazdach z napędem na wszystkie koła, takich jak SUV, ma „dobre” parametry znamionowe, a w przypadku samochodów sportowych testowanych na lodzie, śniegu i mokrej nawierzchni — „wzorcowe”. Sukces odniosły nie tylko opony Wintrac Pro. Całoroczny model Quatrac Pro został zasugerowany jako najwyższej jakości opony uniwersalne, które wykazują bezkonkurencyjną zdolność do jazdy po mokrej i suchej nawierzchni.

Daniele Lorenzetti, główny specjalista ds. technologii w firmie Apollo Tyres, stwierdził: „Auto Bild przeprowadza jedne z najbardziej rygorystycznych i wymagających testów w branży, dlatego też uzyskanie wyróżnienia dla jednego z czołowych producentów opon roku to powód do dumy dla naszego zespołu.  Będziemy podtrzymywać ten impet w roku 2022, produkując i opracowując nowe i istniejące produkty, które zapewniają naszym klientom w Europie najwyższą w swojej klasie wydajność i efektywność”.

W najbardziej kompleksowym przeglądzie opon zimowych magazynu Auto Bild opony Wintrac zdobyły trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej o ocenę „bardzo dobrą”; doceniono je za „niezawodną wszechstronność, dynamiczne właściwości jezdne na mokrych i suchych nawierzchniach, precyzyjną reakcję układu kierowniczego i niski opór toczenia”.

Opony Wintrac Pro niedawno zdobyły również trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej w testach opon zimowych magazynu Auto Bild Sportscars, otrzymując „wzorowe wyróżnienie” za „niezawodną wszechstronność, bardzo dobre właściwości jezdne w warunkach zimowych i na mokrych nawierzchniach, stabilną przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz niski pułap cenowy”.

Ponadto opony Wintrac Pro uplasowały się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej w testach opon zimowych dla pojazdów SUV  magazynu Auto Bild Allrad , zdobywając opinię „profesjonalnych opon zimowych o dobrych osiągach na mokrych ii pokrytych śniegiem nawierzchniach”, a także zostały docenione za „krótką drogę hamowania na ośnieżonych i mokrych drogach, wysoki poziom bezpieczeństwa w warunkach akwaplaningu i [ich niską] cenę”.

W teście opon całorocznych magazynu Auto Bild oferowany przez Vredestein w klasie premium segmentu opon całorocznych model Qatrac Pro zajął czwarte miejsce