Quatrac Auto Zeitung Test Winner
B2C banner 1920x440.jpg

Opona Vredestein Quatrac nagrodzona tytułem „najlepszej opony wielosezonowej” w Auto Zeitung

Opona Vredestein Quatrac została nagrodzona tytułem „najlepszej opony wielosezonowej” na rok 2021 w wiodącym niemieckim magazynie motoryzacyjnym Auto Zeitung. Opona, która zdobyła również przyznawane przez magazyn wyróżnienie „Price-Performance Recommendation” (oparte na ocenie stosunku ceny do osiągów), musiała zmierzyć się z trudną konkurencją ze strony ośmiu innych produktów w popularnej kategorii opon wielosezonowych.

Magazyn przeprowadził kompleksowy przegląd zamontowanych na pojeździe Volkswagen Golf Mk.7 opon o wymiarach 205/55/R16 w celu oceny ich przyczepności oraz skuteczności hamowania podczas szeregu testów na mokrych i suchych nawierzchniach, w szerokim zakresie temperatur. W trakcie badań oceniono również poziom komfortu jazdy zapewniany przez opony przy jeździe na różnych powierzchniach oraz stopień generowanych przez nie drgań, hałasu i tarcia.

W magazynie Auto Zeitung stwierdzono, że opona Quatrac „wyróżnia się niezrównaną jakością” w szerokim zakresie temperatur podczas jazdy na mokrym asfalcie

Zespół Auto Zeitung przetestował najnowszą, szóstą generację opony Vredestein Quatrac, która została zaprojektowana z myślą o rynku pojazdów klasy średniej, takich jak samochody rodzinne. W wynikach testu opublikowanych w Auto Zeitung stwierdzono, że opona Quatrac „wyróżnia się niezrównaną jakością” podczas jazdy na mokrym asfalcie w szerokim zakresie temperatur, a także podkreślono wysoki poziom przyczepności opony, nawet przy maksymalnych prędkościach. W tej samej publikacji zwrócono uwagę na „niski opór toczenia”, a ponadto stwierdzono, że opona „zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy na śniegu i jest przykładem doskonałego stosunku jakości do ceny”.

Opony całoroczne z oferty Vredestein, holenderskiej marki premium, której produkty są wytwarzane wyłącznie w Europie przez firmę Apollo Tyres, zapewniają optymalną równowagę osiągów na suchych i mokrych nawierzchniach oraz w warunkach oblodzenia, a także są przyjazne dla środowiska dzięki niskiemu oporowi toczenia i wysokiej wytrzymałości. 

Opony marki Vredestein od początku lat dziewięćdziesiątych przewodzą na rynku opon całorocznych. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy w zakresie produkcji opon zimowych i letnich pozwalają one uzyskać doskonałe osiągi w każdych warunkach. Oferta opon marki Vredestein, w której znajdziemy produkty w rozmiarze od 13 do 22 cali, to obecnie jedna z najbardziej wszechstronnych i zróżnicowanych ofert opon całorocznych.

Opony Quatrac zapewniają optymalną równowagę osiągów na suchych i mokrych nawierzchniach oraz w warunkach oblodzenia

Opona Quatrac wielokrotnie zdobyła podobne nagrody. W zeszłym roku opona Quatrac była jednym ze zwycięzców prestiżowego corocznego testu opon prowadzonego przez niemiecki magazyn Auto Bild Allrad — w każdej z czternastu kategorii uzyskała najwyższą lub niemal najwyższą ocenę. W 2020 roku zajęła drugie miejsce w teście 32 opon całorocznych magazynu Auto Bild. W 2019 roku marka Vredestein zdobyła tytuł „Producenta roku w segmencie opon całorocznych” przyznawany przez magazyn Auto Bild. Testerzy docenili „wyjątkowe opony całoroczne zapewniające doskonałe osiągi na lodzie i śniegu” produkowane przez markę, a także ich „dynamiczne właściwości jezdne” na mokrych i suchych nawierzchniach.

Yves Pouliquen, szef działu sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres Europe, stwierdził: „Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej gamy opon całorocznych — są one kluczowym elementem oferty marki Vredestein”. Opona Quatrac w sposób szczególny przyczyniła się do innowacji i rozwoju w segmencie opon całorocznych. Nadal inwestujemy w badania i rozwój, aby mieć pewność, że pozostanie ona liderem w zakresie osiągów. Nagroda od Auto Zeitung to dowód, że nasza ciężka praca była warta zachodu.”

Oprócz opon Quatrac oferta opon wielosezonowych marki Vredestein obejmuje opony Quatrac Pro, Quatrac 5 i Comtrac 2 All-Season+ do lekkich samochodów użytkowych.

 

 

Ucz się więcej

Quatrac