Producent opon wielosezonowych roku
Banner-fabrikant-van-het-jaar.jpg

Producent opon wielosezonowych roku

Producent opon klasy premium, marka Vredestein, został wyróżniona za doświadczenie w produkcji opon wielosezonowych przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild — redakcja magazynu przyznała marce Vredestein tytuł producenta opon wielosezonowych roku. W ostatnim czasie marka osiągnęła także znaczący kamień milowy, produkując w zeszłym miesiącu 22-milionową oponę wielosezonową. Vredestein od ponad 26 lat produkuje wielosezonowe opony różnego typu i rozmiaru. Obecnie oferuje najszerszy zakres rozmiarów opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych w Europie.

Dzięki szerokiej gamie rozmiarów opon i modeli firma Vredestein dysponuje oponami wielosezonowymi do niemal każdego typu samochodu. Marka zwraca uwagę na trzy główne korzyści dla klientów kupujących takie opony.

Maksymalna wygoda
Kierowcy nie muszą już wymieniać opon dwa razy w roku — opony całoroczne pozostają w samochodzie przez cały rok, więc ich wymiana zajmuje mniej czasu.

Niższe koszty
Drugą zaletą są oszczędności wynikające z braku konieczności inwestowania w dodatkowy zestaw opon i kół lub czujników układu monitorującego ciśnienie w oponach (TPMS).

Najwyższy poziom bezpieczeństwa w łagodnych i szybko zmieniających się warunkach klimatycznych
Opony wielosezonowe to najbezpieczniejszy wybór, zwłaszcza w krajach o łagodnym klimacie, w których tego samego dnia temperatura może szybko wzrosnąć z -1 do 10 stopni Celsjusza. Opony zimowe pozostają jednak najbezpieczniejszą opcją w krajach, w których występują ekstremalne warunki zimowe.

Doskonała wydajność w każdym miejscu i czasie

Dla większości modeli samochodów oponą idealną będzie model Vredestein Quatrac 5 (13-20 cali), zapewniający doskonałą wydajność zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Innym doskonałym modelem jest opona Vredestein Quatrac Pro (17-21 cal), specjalnie opracowana z myślą o cięższych pojazdach o wadze od 1600 kg, takich jak SUV-y i samochody o dużej mocy. Zastosowana w tym modelu mieszanka gumowa jest odporna na większe siły, a bieżnik zachowuje swoje właściwości nawet wtedy, gdy temperatura opony wzrośnie. Jest to także jedyna opona całoroczna, która może być używana przy prędkościach do 300 km/h. Podczas projektowania opon całorocznych firma Vredestein pamiętała również o lekkich pojazdach komercyjnych i obecnie oferuje całoroczny model Vredestein Comtrac 2 w rozmiarach od 15 do 16 cali.