Nowa letnia opona premium — Ultrac Satin | Vredestein
3-image-article-header-vredestein-ultrac-satin.jpg

Nowe opony letnie klasy premium: Vredestein Ultrac Satin

Apollo Vredestein zaprezentuje na targach motoryzacyjnych Geneva International Motor Show całkowicie nowe opony Vredestein Ultrac Satin — najwyższej jakości opony o doskonałych właściwościach jezdnych, wyprodukowane z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Najwyższej klasy opona o doskonałych właściwościach jezdnych, z zielonym oznakowaniem

 

Apollo Vredestein zaprezentuje na targach motoryzacyjnych Geneva International Motor Show całkowicie nowe opony Vredestein Ultrac Satin — najwyższej jakości opony o doskonałych właściwościach jezdnych, wyprodukowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nowe opony są przeznaczone dla wymagających klientów i do samochodów wyższej klasy oraz samochodów typu SUV. Są oparte na zaawansowanej technologii opracowanej przez dział badawczo-rozwojowy firmy Apollo, a zostały zaprojektowane przez włoskiego projektanta Giugiaro.

 

Rynek cały czas zmierza w kierunku większych samochodów z coraz mocniejszymi silnikami. Wszystkie samochody — te z tradycyjnymi silnikami spalinowymi, popularne hybrydy i wersje z napędem elektrycznym — charakteryzują się znaczną masą i mocą. W związku z tym firma Apollo Vredestein wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza na rynek innowacyjne i niezawodne opony Vredestein Ultrac Satin. Są to wysokiej klasy letnie opony premium pomagające zwiększyć osiągi samochodu przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO₂.

 

Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni i niskie opory toczenia

Zastosowanie wyjątkowej, zwiększającej trakcję żywicy i rowków bieżnika w kształcie litery Z pozwoliło osiągnąć niespotykaną przyczepność i doskonałe właściwości jezdne na mokrej nawierzchni. Zaokrąglony kształt powierzchni styku z podłożem połączony z asymetrycznym bieżnikiem zwiększa precyzję prowadzenia i sterowność. Niskie opory toczenia i równomierna przyczepność na mokrej nawierzchni zostały osiągnięte dzięki wiedzy naszych inżynierów poprzez zastosowanie optymalnej geometrii i wprowadzenie udoskonaleń w następujących pięciu obszarach: bieżnik, kształt bieżnika, ścianka boczna, opasanie i rant.

 

Właściwości opon Vredestein Ultrac Satin w skrócie

  • Doskonałe właściwości podczas hamowania: droga hamowania przy prędkości 80 km/h i większej jest o 3,3 m krótsza*
  • Komfort, precyzja i kontrola prowadzenia
  • O 12% lepsza przyczepność na suchej nawierzchni*
  • O 10% lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni*
  • Niskie opory toczenia = mniejsze zużycie paliwa i ograniczenie emisji CO₂
  • W 100% zasłużone oznaczenie A w zakresie drogi hamowania na mokrej nawierzchni, oporów toczenia (C/B) i poziomu hałasu (71 dB)
  • Dostępne w rozmiarach 16–18 cali i z indeksami prędkości W i Y (więcej rozmiarów do 20” cali będzie dostępnych w późniejszym okresie tego roku).

* W porównaniu z poprzednikiem, Ultrac Cento (rozmiar: 245/40R18 Y), przeprowadzonym w ramach wewnętrznych testów.

 

Wyjątkowa, limitowana edycja opon Vredestein Ultrac Satin Hardwell!

Jedyna w swoim rodzaju limitowana edycja opon Vredestein Ultrac Satin została wyprodukowana w ramach kampanii „Rock the Road” we współpracy z gwiazdą muzyki DJ Hardwellem. Nowa piosenka Hardwella „Run Wild” to 225. wydawnictwo jego własnej wytwórni „Revealed Recordings” i z tej okazji, aby podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia, zostanie wyprodukowanych tylko 225 sztuk opon Vredestein Ultrac Satin Hardwell. Na ściance bocznej opony zostanie umieszczone logo Hardwella i grafika w formie korektora graficznego, przez co opony zyskają wyróżniającą się stylistykę. Ta limitowana edycja opon będzie dostępna wyłącznie u wybranych partnerów firmy Apollo Vredestein. Dostępny rozmiar to 225/45 R17 Y, dzięki czemu opony będą idealne do takich samochodów, jak Audi A3 czy Mercedes-Benz CLA.