Breadvan Hommage
Breadvan Hommage indoor Ultrac Vorti+ rear 1920x440.jpg

Debiut opon Vredestein Ultrac Vorti+ w supersamochodzie Breadvan Hommage

Letnie opony UHP nowej generacji, w które wyposażono niesamowity nowy samochód Breadvan Hommage, stanowią wyjątkowe połączenie holenderskiego doświadczenia w tworzeniu opon i rozmachu, z jakim Włosi projektują ich stylistykę. Ten imponujący samochód o autorskim nadwoziu stanowi idealny pojazd do zaprezentowania najnowszego produktu marki Vredestein z segmentu opon letnich najwyższej klasy. Opona Ultrac Vorti+, stworzona we współpracy z firmą ItalDesign, zapewnia niespotykany dotychczas poziom kontroli nad pojazdem i precyzji kierowania.

Holenderska firma Niels van Roij Design zaprojektowała wnętrze i nadwozie samochodu Breadvan Hommage oraz nadzorowała jego budowę. Owocem tych starań jest wyjątkowa współczesna odsłona tego legendarnego pojazdu. Firma współpracowała z marką Vredestein już przy innych autorskich projektach, takich jak prace nad samochodem w stylu „shooting brake” w oparciu o pojazd Tesla Model S, który był jedną z gwiazd Targów Genewa 2019.


Oko do szczegółów

„Nowy model Breadvan Hommage, oparty na włoskim coupé V12, jest dowodem na to, jak wiele może osiągnąć projektant, który ma doskonałe oko do szczegółów, taki jak Niels” — mówi Patrick Bosmann, kierownik ds. marki i projektu na rynek europejski w firmie Apollo Vredestein. „W przypadku personalizowanych nadwozi każdy element jest całkowicie autorski. Fakt, że na kołach — ważnych zarówno pod względem wyglądu, jak i osiągów — znalazły się właśnie opony marki Vredestein, świadczy o wyjątkowej jakości i estetyce naszych produktów”.

„Podkreśla to również wagę, jaką przywiązujemy do stylistyki — kluczowej w przypadku marki Vredestein i będącej owocem wieloletniej współpracy ze studiem ItalDesign. Najwyższej klasy stylistyka i wysoka jakość naszych produktów sprawiły, że wielu specjalistów w dziedzinie osiągów i wzornictwa wybiera do swoich wyjątkowych projektów opony Vredestein. Wybór opon Vredestein do supersamochodu Breadvan Hommage może być jak dotąd naszym szczytowym osiągnięciem”. 


Stylistyka najwyższej klasy

Opona letnia Ultrac Vorti+ to najnowszy model z udanej serii Ultrac Vorti wprowadzonej przez Vredestein w 2013 r. i stworzonej z myślą o właścicielach supersamochodów szukającycw rozmiarze 235/35 ZR20 (przód) i 285/30 ZR20 (tył) h opon typu UHP. Właśnie ten model opon zastosowano w pojeździe Breadvan Hommage -. Zaprojektowana przez samego Giorgetto Giugiaro opona Ultrac Vorti otrzymała wiele niezależnych nagród w wiodących europejskich testach i jest dostępna w wersjach zoptymalizowanych pod kątem przedniej i tylnej osi. Starannie dobrany skład mieszanki bieżnika zapewnia odporność na szeroki zakres temperatur, co przekłada się na doskonałą kontrolę nad pojazdem nawet przy dużych prędkościach.

Właściciel
supersamochodu Breadvan Hommage doceni również inne wyjątkowe zalety opon Ultrac Vorti+, takie jak precyzja kierowania i dynamika przyspieszania (zwłaszcza w zakrętach), doskonała skuteczność hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niższe zużycie paliwa, błyskawiczna i przewidywalna reakcja układu kierowniczego czy większa trwałość opon.


Osiągi idące w parze z wyglądem

„Doskonała współpraca z marką Vredestein podczas poprzednich projektów utwierdziła mnie w przekonaniu, że niezrównane osiągi i stylistyka tych produktów idealnie pasują do samochodu Breadvan Hommage” — wyjaśnia Niels van Roij. „Pojazdy o niezwykłym wyglądzie muszą zapewniać równie niezwykle osiągi, więc dobór odpowiednich opon jest naprawdę istotny. Dlatego nalegam na wybór najwyższej jakości opon o najlepszych osiągach — i wyjątkowych pod względem wizualnym. Opony marki Vredestein takie jak Ultrac Vorti zostały stworzone we współpracy ze studiem ItalDesign, stanowią więc doskonałe połączenie holenderskiego doświadczenia w dziedzinie produkcji opon i niepowtarzalnego włoskiego stylu”.

Nowe arcydzieło

Tworzenie współczesnego projektu, który zachowa duszę legendarnego samochodu, to złożony proces. Niels i jego zespół muszą inspirować się oryginałem, a jednocześnie nie ograniczać swojej kreatywności. Breadvan Hommage to „nowe arcydzieło”. Pojazd został najpierw rozrysowany ręcznie, a następnie przekształcony w szereg renderowanych obrazów wysokiej rozdzielczości, na bazie których stworzono model z gliny. Glina została nałożona bezpośrednio na zamontowaną na pojeździe bazowym autorską konstrukcję stalową tworzącą bryłę samochodu.

Aluminiowe panele nadwozia Breadvan Hommage uformował ręcznie twórca nadwozi Bas van Roomen. Wnętrze samochodu również zostało wykonane ręcznie. Charakterystyczne linie zdobiące samochód z zewnątrz zostały wyszyte także na niebieskich fotelach z włókna węglowego i materiału alcantara. Flaga umieszczona w rogu aluminiowego elementu podkreśla włoskie korzenie pojazdu.