Jazda
Bandengids-header-car-summer.jpg

Porady

Porady
VR Infographic Winter tyres 1920x1080.jpg

Europejskie przepisy dotyczące opon stosowanych w sezonie zimowym

Coraz więcej krajów europejskich wprowadza przepisy dotyczące stosowania opon zimowych lub zabezpieczeń przeciwpoślizgowych. Niektóre z nich odnoszą się do konkretnych regionów, inne zaś do wybranych okresów w roku. W niniejszym artykule wyjaśniamy europejskie przepisy prawne w zakresie opon zimowych.

Europejskie przepisy dotyczące opon stosowanych w sezonie zimowym
MicrosoftTeams-image (26).png

ETYKIETOWANIE OPON ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM 2020/740

Nowe etykiety energetyczne opon, obowiązujące od 1 maja 2021 r., zawierają ujednolicone dane dotyczące właściwości opon pod względem oporu toczenia, skuteczności hamowania na mokrych nawierzchniach i poziomu hałasu na zewnątrz pojazdu. Ponadto zawierają wskaźniki dotyczące osiągów podczas jazdy po śniegu i oblodzonych nawierzchniach w trudnych warunkach. Etykieta ułatwia klientom podejmowanie świadomych decyzji przy zakupie opon — pozwala łatwo porównywać parametry i wybierać opony w oparciu o ich dopasowanie do własnych potrzeb.

ETYKIETOWANIE OPON ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM 2020/740
profieldiepte banden in de gaten houden

Głębokość bieżnika

Opony zawsze będą czynnikiem decydującym o tym, jak pojazd utrzymuje kontakt z nawierzchnią. Na optymalne funkcjonowanie opon duży wpływ ma głębokość ich bieżnika.

Głębokość bieżnika