Test DLG Traxion XXL pozwalają zaoszczędzić 1 euro na godzinę
DLG Wear Test Article Header.jpg

Test DLG: opony Vredestein Traxion XXL pozwalają zaoszczędzić 1 euro na godzinę

Ostatnie badania przeprowadzone przez niezależny niemiecki instytut badawczy DLG potwierdziły, że opony do ciągników Vredestein Traxion są znacznie bardziej ekonomiczne podczas całego okresu eksploatacji niż opony konkurencyjnych producentów. Okazało się, że opony Vredestein Traxion XXL zapewniają aż o 50% większą odporność na ścieranie, co ostatecznie pozwala na oszczędność rzędu 1 euro na godzinę pracy ciągnika.

DLG prowadził test porównawczy opon Vredestein Traxion XXL oraz wysokiej jakości opon konkurencyjnej firmy użyte przy ciągniku John Deere 6215R w Niemczech. Aby zapewnić wiarygodność wyników, wszystkie ciągniki wyposażone były w system JD Link, który rejestruje pracę i lokalizację pojazdu. Rozmiar testowanych opon to popularna kombinacja: tylne 710/70 R 42 oraz przednie 600/70 R 28. Badanie DLG wykazało, że opony Vredestein Traxion XXL cechują się o ponad 50% dłuższym okresem eksploatacji niż wysokiej jakości opony wykorzystane do tego porównania.

„Wyniki pokazują, że opony Vredestein Traxion zapewniają dłuższy okres eksploatacji i oszczędność rzędu 1 euro na godzinę pracy” – mówi Ruud Nijland, szef działu opon rolniczych w firmie Apollo Vredestein. „Dla użytkownika będzie to oznaczać oszczędność rzędu 1000 euro rocznie za każdy ciągnik, co od lat potwierdzają klienci firmy Vredestein”.

 

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej?

Tutaj możesz znaleźć więcej informacji na temat Traxion XXL lub przeczytać pełny test DLG

Traxion XXl DLG test