DLG RECOGNITION FOR TRAXION+ AND TRAXION XXL | Vredestein
OHT-traxion-2.jpg

WYRÓŻNIENIE DLG DLA OPON TRAXION+ I TRAXION XXL

Opony Vredestein Traxion+ i Vredestein TraxionXXL otrzymały znaczące wyróżnienie

Opony Vredestein Traxion+ i Vredestein TraxionXXL otrzymały znaczące wyróżnienie podczas ostatnich targów rolniczych Agrotechnica w Hanowerze. Obie opony zostały gruntownie przetestowane przez niemiecki instytut badawczy DLG i otrzymały poważane określenie „DLG certified” w oparciu o przeprowadzone testy.

* Traxion+, lider segmentu premium.
* Traxion XXL 710/75 R 38 zapewnia o 7,5% większą efektywność niż opona referencyjna.

Doskonałe rezultaty testu opon Vredestein Traxion+ i Vredestein TraxionXXL lokują te dwie opony na najwyższych szczeblach marek premium. Obie opony były testowane na ciągniku Claas Axion 850 wiosną i latem w 2015 roku.


Opona Vredestein Traxion+ 
była testowana w rozmiarach 650/65 R 42 i 540/65 R 30 i porównywana z dwoma innymi oponami z europejskiego segmentu premium. Ważnymi kryteriami testu były zużycie paliwa podczas pracy na polu i na drodze, wydajność, komfort i przyczepność. Opony Vredestein osiągnęły najlepsze rezultaty w prawie wszystkich segmentach testu i w ogólnej klasyfikacji.

Opona Vredestein TraxionXXL
w unikatowym rozmiarze 710/75 R 38 była porównywana z oponą w rozmiarze referencyjnym 710/70 R 38. Kryteria testu skupiały się na osiągach podczas pracy na polu (zużycie paliwa, wydajność, trakcja). Test pokazał, że opony Vredestein TraxionXXL 710/5 R 38 z odpowiednimi oponami 28-calowymi na przednich kołach zapewniały znacznie lepsze osiągi z wyższą o 7,5% wydajnością.

Vredestein TraxionXXL 710/75 R 38
Pod koniec roku 2013 firma Vredestein wprowadziła oponę 710/75R38 TraxionXXL, której ściana boczna stanowi 75 procent szerokości opony. Zapewnia to średnicę wynoszącą dwa metry, co plasuje tę oponę pomiędzy niższą oponą 710/70 R 38 i wyższą oponą 710/70 R 42. Opona została specjalnie opracowana pod kątem zastosowania w dużych ciągnikach o mocy przekraczającej 175 KM. Wśród głównych korzyści można wymienić fakt, że może być stosowana z kabinami większości ciągników bez adaptacji i pasuje do tych samych 38-calowych kół. Większa średnica zapewnia lepszą trakcję, podczas gdy większa zawartość powietrza zapewnia o 600 kg większą obciążalność przy prędkości 50 km/h w porównaniu z oponą 710/70 R 38. 

DLG
Centrum testowe DLG (Deutsche Landwirtschafts Gesellschaft) w Groβ Umstadt, w pobliżu Frankfurtu, to punkt odniesienia w dziedzinie certyfikacji techniki rolniczej i sprzętu oraz lider w dziedzinie kontroli oraz certyfikacji rolniczej (również produktów żywnościowych). Inżynierowie DLG testują codziennie nowe produkty, korzystając z nowoczesnych technologii pomiarowych i metod testowania zbliżonych do warunków polowych. Pomiary są prowadzone zgodnie ze standardami międzynarodowymi, jak również w oparciu o metody badań opracowanych przez DLG zgodne z praktyką rolniczą.